Diskuze

diskuze-top1.pngZde můžete vkládat Vaše příspěvky, dotazy či jiné komentáře. Vulgární a neslušné projevy budou automaticky smazány.

Speciálka v Újezdě 2018

Franta, 9. 12. 2018 7:12

O tomto víkendu jsme si s kolegou naplánovali návštěvu speciálky v Újezdu u Brna s tím,že si pořídíme několik holubů do chovu. Byla to naše první návštěva takového druhu výstavy a hned ze začátku musím sdělit, že jestli probíhají všechny speciálky holubů v takovém stylu tak se nedivím,že holubářů ubývá. Už určitým varováním byl tento web na kterým nebyla žádná informace o výstavě kromě konání. Možná je v sekci pro členy kam není přístup. Po vstupu do výstavní haly kolem 14 hodiny nás poněkud překvapilo,že tam není vstup ani katalog, takže informace o možném prodeji vystavených zvířat žádné tím jsme poměrně rychle vyřešili nákup zvířat. V jedné části bylo několik klecí jako burza kde byly holubi různé kvality , ale opět kromě asi 5 klecí bez informací o ceně. Po asi 30 minutách naší návštěvy si nás ani nikdo nevšiml i když vystavovatelů tam bylo dost. Budilo to dojem vyloženě soukromé akce, ale potom nevím proč se dávají inzeráty do chovatelských časopisů když není zájem tyto plemena rozšiřovat. S kolegou děláme chovatelství už hodně let a jen tak nás něco nepřekvapí, ale pokud takovou to výstavu navštíví začínající chovatel nebo zájemce o chov holubů tak musí být hned odrazen od chovu a to nemluvím vůbec o nešvaru mezi holubáři, že na většině výstav od místních po okresní se holubi na prodej nenabízí tak jak mají nový zájemci začít? Postavení klubu má být jako vyšší forma chovatelství, ale jestli i ostatní kluby fungují podobným systémem tak je podle mě význam klubů minimální.

Pěkný nový web.

rotvik, 3. 1. 2016 13:08